Suomi-Cup

SUOMI-CUP HELSINKI 11.5.2019  —  KUTSU TÄSTÄ

Total entries: 98  Due date for entries: 9.5.2019

 

U10 tytöt
KATA PYYKKIPOIKA
Sirkka Pykälä (SEITOKAI Finland) Sirkka Pykälä (SEITOKAI Finland)
Antonia Ortiz Myllylahti (SEITOKAI Finland) Antonia Ortiz Myllylahti (SEITOKAI Finland)
Lidija Minkeviciute (SEITOKAI Finland) Annika Stasko (SEITOKAI Finland)
Vanamo Alatalo (SEITOKAI Finland) Lidija Minkeviciute (SEITOKAI Finland)
  Vanamo Alatalo (SEITOKAI Finland)
   

 

U10 pojat
KATA PYYKKIPOIKA
Eetu Aaltonen (SEITOKAI Finland) Eetu Aaltonen (SEITOKAI Finland)
Patrick Laveneziana (SEITOKAI Finland) Vadim Bespalov (SEITOKAI Finland)
Leo Meyke (SEITOKAI Finland) Patrick Laveneziana (SEITOKAI Finland)
  Leo Meyke (SEITOKAI Finland)
  Jonas Rheinberger (SEITOKAI Finland)
   

 

U12 tytöt
KATA B KUMITE avoin
Alexandra Meyke (SEITOKAI Finland) Onerva Alatalo (SEITOKAI Finland)
  Alexandra Meyke (SEITOKAI Finland)
   
KATA A  
Onerva Alatalo (SEITOKAI Finland)  

 

U12 pojat
KATA B KUMITE avoin
Leo Meyke (SEITOKAI Finland) Leo Meyke (SEITOKAI Finland)
Dominic McSherry (SEITOKAI Finland) Dominic McSherry (SEITOKAI Finland)
Leon Nurmi (SEITOKAI Finland) Patricks Stasko (SEITOKAI Finland)
Ahmed Brahim (SEITOKAI Finland) Anwar Abad (SEITOKAI Finland)
  Tudor Constantin (SEITOKAI Finland)
KATA A Leon Nurmi (SEITOKAI Finland)
Anwar Abad (SEITOKAI Finland) Ahmed Brahim (SEITOKAI Finland)
Tudor Constantin (SEITOKAI Finland)  
   

 

U14 tytöt
KATA B KUMITE +47kg
  Pipsa Suoraniemi (SEITOKAI Finland)
  Ainoliisa Alatalo (SEITOKAI Finland)
KATA A Hanan Lafghani (Tapanilan Erä)
Pipsa Suoraniemi (SEITOKAI Finland)  
Ainoliisa Alatalo (SEITOKAI Finland) KUMITE -47kg
Nada Lahmid (SEITOKAI Finland) Kristiina Salme (Tapanilan Erä)
Venny Nenonen (SEITOKAI Finland) Nada Lahmid (SEITOKAI Finland)
Kristiina Salme (Tapanilan Erä) Emmi Koivula (Tapanilan Erä)
Hanan Lafghani (Tapanilan Erä)  
  KUMITE -42kg
   
KATA JOUKKUE KUMITE JOUKKUE
SEITOKAI (Suoraniemi, Alatalo, Lahmid) SEITOKAI (Suoraniemi, Alatalo, Lahmid)
   

 

U14 pojat
KATA B KUMITE +55kg
Leo Piiparinen (SEITOKAI Finland) Faruk Azaoe (SEITOKAI Finland)
Ian Nurmi (SEITOKAI Finland)  
Pontus Lindberg (SEITOKAI Finland) KUMITE -55kg
  Tobias Salonen (SEITOKAI Finland)
   
KATA A KUMITE -50kg
Jasper Luukkanen (SEITOKAI Finland) Amir Benijja (SEITOKAI Finland)
  Leo Piiparinen (SEITOKAI Finland)
  Jasper Luukkanen (SEITOKAI Finland)
  Pontus Lindberg (SEITOKAI Finland)
  Valtteri Haikonen (Tapanilan Erä)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -45kg
  Ian Nurmi (SEITOKAI Finland)
   
  KUMITE JOUKKUE
  SEITOKAI (Benijja, Luukkanen, Lindberg)

 

U16 tytöt
KATA KUMITE +54kg
Saimi Nikander (Tapanilan Erä)  
Ella Mäkelä (Tapanilan Erä) KUMITE -54kg
  Saimi Nikander (Tapanilan Erä)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -47kg
  Marii Räpp (Tapanilan Erä)
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

U16 pojat
KATA KUMITE +70kg
Harald Paquay (SEITOKAI Finland)  
Eetu Latvala (Oulun Karateseura) KUMITE -70kg
Ben Parikka (Tapanilan Erä) Ben Parikka (Tapanilan Erä)
   
  KUMITE -63kg
  Eetu Latvala (Oulun Karateseura)
  Aleksi Hyvönen (Kuopion Karateseura)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -57kg
   
  KUMITE -50kg
  Jami Matara (Tapanilan Erä)
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

U18 tytöt
KATA KUMITE +59kg
Ronja Piironen (Tapanilan Erä)  
Ellinora Vaara (Tapanilan Erä) KUMITE -59kg
  Sanja Pesonen (Tapanilan Erä)
  Lumi Mäkelä (Tapanilan Erä)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -53kg
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

U18 pojat
KATA KUMITE +76kg
Teo Lappalainen (Tapanilan Erä) Eetu Tuovinen (Kuopion Karateseura)
   
  KUMITE -76kg
   
  KUMITE -68kg
  Lauri Hauhio (Vantaan Wado-Ryu)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -61kg
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

U21 naiset
KATA KUMITE avoin
   
  KUMITE +61kg
   
  KUMITE -61kg
   
  KUMITE -55kg
   

 

U21 miehet
KATA KUMITE avoin
   
  KUMITE +84kg
   
  KUMITE -84kg
   
  KUMITE -75kg
   
  KUMITE -67kg
   
  KUMITE -60kg
   

 

NAISET
KATA KUMITE avoin
Noora Marttila (SEITOKAI Finland) Nina Uusi-Esko (Tapanilan Erä)
Mari Keskiivari (SEITOKAI Finland) Sonja Voutilainen (Tapanilan Erä)
Bess Mãnty (SEITOKAI Finland)  
Ellinora Vaara (Tapanilan Erä) KUMITE +68kg
Ronja Piironen (Tapanilan Erä) Smilla Särkkä (SEITOKAI Finland)
   
  KUMITE -68kg
  Sonja Voutilainen (Tapanilan Erä)  
   
KATA JOUKKUE KUMITE -61kg
SEITOKAI (Marttila, Mänty, Keskiivari) Janika Viitaharju (Kenshi-Kai Finland)
  Nina Uusi-Esko (Tapanilan Erä)
   
  KUMITE -55kg
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

MIEHET
KATA KUMITE avoin
Pierre Le Pailleur (SEITOKAI Finland) Lalli Nurmi (Renshin-Kan)
Teo Lappalainen (Tapanilan Erä)  
  KUMITE +84kg
  Lalli Nurmi (Renshin-Kan)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -84kg
   
  KUMITE -75kg
  Jeffrey Vink (SEITOKAI Finland)
  Pierre Le Pailleur (SEITOKAI Finland)
   
  KUMITE -67kg
  Harvey Blanco (SEITOKAI Finland)
   
  KUMITE -60kg
   
  KUMITE JOUKKUE