Suomi-Cup

SUOMI-CUP HELSINKI 11.5.2019  —  KUTSU TÄSTÄ

KAAVIOT — TÄSTÄ  (10.5.2019 – 15:17)

AIKATAULU — TÄSTÄ  (10.5.2019)

TULOKSET — TÄSTÄ (12.5.2019)

Kaikki ilmoittautumiset: 221  Viimeinen ilmoittautumispäivämäärä: 9.5.2019  (ei jälki-ilmoittautumisia)

Järjestäjä pidättää oikeudet sarjamuutoksin. Min. 3 kilpailijaa per sarja.

 

Ilmoittautuneet seurat (27)
SEITOKAI Finland Porin Shotokan Outokummun Karateseura
Oulun Karateseura Lohjan Kamppailukeskus Imatran Kusanku
Tapanilan Erä Ylöjärven Shotokan Shuyokai Shotokan Karate-Do
Renshin-Kan Forssan-Tammelan Jundokan Tampereen Karateseura Seigokan
Kuopion Karateseura Mäntsälän karate Sportskarate.fi
Vantaan Wado-Ryu Euran karateseura Budokwai Karate Turku
Kenshi-Kai Finland Vantaan Budo-kai Lempäälän Shotokan Karate
Lahden Karate JKA Tampere Meidokan Espoo
Oulun Musokai Hämeenlinnan Karateseura Nurmijärven Shotokan

 

U10 tytöt
KATA PYYKKIPOIKA
Sirkka Pykälä (SEITOKAI Finland) Sirkka Pykälä (SEITOKAI Finland)
Antonia Ortiz Myllylahti (SEITOKAI Finland) Antonia Ortiz Myllylahti (SEITOKAI Finland)
Lidija Minkeviciute (SEITOKAI Finland) Annika Stasko (SEITOKAI Finland)
Vanamo Alatalo (SEITOKAI Finland) Lidija Minkeviciute (SEITOKAI Finland)
Olivia Jylhänkangas (Oulun Karateseura) Vanamo Alatalo (SEITOKAI Finland)
Alva Hannu (Oulun Musokai)  
Kiira Kopra (Hämeenlinna Karateseura)  
Sofia Purhonen (Hämeenlinna Karateseura)  
   

 

U10 KUMITE avoin, tytöt ja pojat
Alva Hannu (Oulun Musokai)
 Olivia Jylhänkangas (Oulun Karateseura)
Tatu Järvenpää (Porin Shotokan)
Julius Tuomisto (Renshin-kan)
Patriks Stasko (SEITOKAI Finland)
 

 

U10 pojat
KATA PYYKKIPOIKA
Eetu Aaltonen (SEITOKAI Finland) Eetu Aaltonen (SEITOKAI Finland)
Patrick Laveneziana (SEITOKAI Finland) Vadim Bespalov (SEITOKAI Finland)
Leo Meyke (SEITOKAI Finland) Patrick Laveneziana (SEITOKAI Finland)
Tatu Järvenpää (Porin Shotokan) Jonas Rheinberger (SEITOKAI Finland)
   

 

U12 tytöt
KATA B KUMITE avoin
Alexandra Meyke (SEITOKAI Finland) Onerva Alatalo (SEITOKAI Finland)
Medine Sargin (Porin Shotokan) Alexandra Meyke (SEITOKAI Finland)
  Eden Lagus (Renshin-Kan)
KATA A Oona Jylhänkangas (Oulun Karateseura)
Onerva Alatalo (SEITOKAI Finland) Ava Stenberg (Oulun Musokai)
Oona Jylhänkangas (Oulun Karateseura)
Medine Sargin (Porin Shotokan)
Ava Stenberg (Oulun Musokai) Janika Itkonen (Lohjan Kamppailukeskus)
Janika Itkonen (Lohjan Kamppailukeskus) Hilkka Teittinen (Meidokan Espoo)

 

U12 pojat
KATA B KUMITE avoin
Dominic McSherry (SEITOKAI Finland) Dominic McSherry (SEITOKAI Finland)
Ahmed Brahim (SEITOKAI Finland) Anwar Abad (SEITOKAI Finland)
  Tudor Constantin (SEITOKAI Finland)
KATA A Ahmed Brahim (SEITOKAI Finland)
Anwar Abad (SEITOKAI Finland) Miska Vastamäki (Ylöjärven Shotokan)
Tudor Constantin (SEITOKAI Finland) Tuukka Pernu (Oulun Karateseura)
Tuukka Pernu (Oulun Karateseura) Veeti Huuskonen (Lahden Karate)
Veeti Huuskonen (Lahden Karate) Voitto Säilä (Lohjan Kamppailukeskus)
Miska Vastamäki (Ylöjärven Shotokan) Ali Mansour (SEITOKAI Finalnd)
Ali Mansour (SEITOKAI Finalnd) Nikolas Valtanen (Shuyokai)
Anton Rantanen (Tampereen Seigokan) Anton Rantanen (Tampereen Seigokan)
  Tihon Tynni (Sportskarate.fi)
  Timo Svedov (Sportskarate.fi)
  Eetu Hannukainen (Sportskarate.fi)
  Yakoot El Gahawi (Budokwai Karate Turku)
  Ali De Stele (Budokwai Karate Turku)

 

U14 tytöt
KATA B KUMITE +47kg
Linnea Suikka (Oulun Musokai) Hanan Lafghani (Tapanilan Erä)
  Selina Heikkinen (Oulun Karateseura)
  Linnea Suikka (Oulun Musokai)
KATA A Katariina Korkee (Mäntsälän Karate)
Eeva Hannu (Oulun Musokai) Ilona Haakana (Hämeenlinna Karateseura)
Hanan Lafghani (Tapanilan Erä) Emmi Koivula (Tapanilan Erä)
Suvi Eskelinen (Tampereen Seigokan)  
Nanna Lagerström (Shuyokai) KUMITE -47kg
Selina Heikkinen (Oulun Karateseura) Kristiina Salme (Tapanilan Erä)
Annukka Jylhänkangas (Oulun Karateseura) Annukka Jylhänkangas (Oulun Karateseura)
Nea Lehtinen (Lahden Karate) Emilia Lin (Sportskarate.fi)
Olivia Hahl (Lahden Karate) Sonya Saadaoui (Sportskarate.fi)
Emma Perkiö (Lempäälän Shotokan Karate)  
  KUMITE -42kg
  Eeva Hannu (Oulun Musokai)
  Helmi Säilä (Lohjan Kamppailukeskus)
KATA JOUKKUE  
Oulun Musokai 1 (Hannu, Hannu, Stenberg) KUMITE JOUKKUE
Oulun Musokai 2 (Hannuksela, Sihvonen, Nordman)  

 

U14 pojat
KATA KUMITE +55kg
Leo Piiparinen (SEITOKAI Finland) Sami Järvenpää (Porin Shotokan)
Aksu Rajaniemi (Oulun Musokai) Bahri Sargin (Porin Shotokan)
Pontus Lindberg (SEITOKAI Finland) Eetu Perta (Meidokan Espoo)
Jasper Luukkanen (SEITOKAI Finland) Ali Mustafa (SEITOKAI Finland)
Bahri Sargin (Porin Shotokan)  
Lauri Heinonen  (Ylöjärven Shotokan)  
Sami Järvenpää (Porin Shotokan) KUMITE -55kg
  Myrsky Luoma (Budokwai Karate Turku)
  Lauri Vakkilainen (Imatran Kusanku)
  Jasper Luukkanen (SEITOKAI Finland)
  Pontus Lindberg (SEITOKAI Finland)
  Valtteri Halkonen (Tapanilan Erä)
  Muntazar Mansour (SEITOKAI Finland)
  Aarni Hänninen (Renshin-kan)
  Kartik-Otto Banauliker (Budokwai Karate Turku)
  Amir Benijja (SEITOKAI Finland)
  Lauri Heinonen (Ylöjärven Shotokan)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -45kg
  Leo Piiparinen (SEITOKAI Finland)
  Niilo Hänninen (Renshin-kan)
  Ville Walden (Renshin-kan)
  Joona Viitanen (Renshin-kan)
  Henrik Tuomisto (Renshin-kan)
  Jami Lintelä (Renshi-kan)
  Hannes Pulkkanen (Renshin-kan)
   
  KUMITE JOUKKUE
  SEITOKAI (Benijja, Luukkanen, Lindberg)

 

U16 tytöt
KATA KUMITE +54kg
Saimi Nikander (Tapanilan Erä) Enni Lydman (Lahden Karate)
Ella Mäkelä (Tapanilan Erä) Ronja Palva (Renshin-kan)
Venny Nenonen (SEITOKAI Finland) Jasmin Kotovits (Renshin-kan)
Ella Sihvonen (Oulun Musokai) Olivia Siitarinen (Renshin-kan)
Saana Nordman (Oulun Musokai) Sara Sainio (Imatran Kusanku)
Jaana Kirppu (Lahden Karate)  
Janette Pernu (Oulun Karateseura) KUMITE -54kg
  Saimi Nikander (Tapanilan Erä)
  Ella Sihvonen (Oulun Musokai)
  Saana Nordman (Oulun Musokai)
  Mevlüde Sargin (Porin Shotokan)
  Kia Koponen (Lahden Karate)
  Ella Nylund (Hämeenlinna Karateseura)
  Sofia Palin (Sportskarate.fi)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -47kg
  Marii Räpp (Tapanilan Erä)
  Isabella Koskinen  (Mäntsälän karate)
   
  KUMITE JOUKKUE
  Sportskarate.fi (Lin, Palin, Saadaoui)

 

U16 pojat
KATA KUMITE +70kg
Harald Paquay (SEITOKAI Finland)  
Eetu Latvala (Oulun Karateseura) KUMITE -70kg
Ben Parikka (Tapanilan Erä) Ben Parikka (Tapanilan Erä)
Akseli Takala (Oulun Karateseura) Aapo Kirjavainen (Shuyokai)
Jesse Lehtinen (Lahden Karate)  
Aapo Kirjavainen (Shuyokai) KUMITE -63kg
Ilja Turchin (Shuyokai) Eetu Latvala (Oulun Karateseura)
  Aleksi Hyvönen (Kuopion Karateseura)
  Jere Hannuksela (Oulun Musokai)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -57kg
  Akseli Takala (Oulun Karateseura) 
  Jesse Lehtinen (Lahden Karate)
   
  KUMITE -50kg
  Jami Matara (Tapanilan Erä)
  Adiel Kashi (Renshin-Kan)
  Nooa Paukkola (Lahden Karate)
  Aksu Rajaniemi (Oulun Musokai)
   
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

U18 tytöt
KATA KUMITE +59kg
Ellinora Vaara (Tapanilan Erä) Anniina Pernu (Oulun Karateseura)
Ronja Piironen (Tapanilan Erä) Viola Hyvönen (Budokwai Karate Turku)
Matilda Lipponen (Tampereen Seigokan)  
Anniina Pernu (Oulun Karateseura) KUMITE -59kg
Jaana Kirppu (Lahden Karate) Sanja Pesonen (Tapanilan Erä)
Kerttu Felin (Vantaan Budo-kai) Lumi Mäkelä (Tapanilan Erä)
  Kerttu Felin (Vantaan Budo-kai)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -53kg
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

U18 pojat
KATA KUMITE +76kg
Teo Lappalainen (Tapanilan Erä) Eetu Tuovinen (Kuopion Karateseura)
Jesse Lehtinen (Lahden Karate) Sisu Ågren (Mäntsälän karate)
Janni Hämäläinen (Shuyokai) Nicolas Gosalvez (Vantaan Budo-kai)
   
  KUMITE -76kg
  Miikka Salonen (Ylöjärven Shotokan)
  Arttu Koskinen (Imatran Kusanku)
   
  KUMITE -68kg
  Lauri Hauhio (Vantaan Wado-Ryu)
  Jami Kulmala (Lohjan Kamppailukeskus)
  Miikka Kulmala (Lohjan Kamppailukeskus)
  Ali Dayoub (Lahden Karate)
  Miro Keimiöniemi (Tampereen Seigokan)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -61kg
  Alexandru Mavlea (SEITOKAI Finland) 
  Veikko Peltola (Oulun Karateseura)
   
  KUMITE JOUKKUE
   

 

 

U21 naiset
KATA KUMITE avoin
Noora Marttila (SEITOKAI Finland)  
  KUMITE +61kg
   
  KUMITE -61kg
   
  KUMITE -55kg
   

 

U21 miehet
KATA KUMITE avoin
Alex Lund (Forssan-Tammelan Jundokan)  
  KUMITE +84kg
   
  KUMITE -84kg
   
  KUMITE -75kg
   
  KUMITE -67kg
   
  KUMITE -60kg
   

 

NAISET
KATA KUMITE avoin
Noora Marttila (SEITOKAI Finland) Nina Uusi-Esko (Tapanilan Erä)
Ellinora Vaara (Tapanilan Erä) Sonja Voutilainen (Tapanilan Erä)
Ronja Piironen (Tapanilan Erä) Maria Korpela (Sportskarate.fi)
Jenna Kylmänen (Nurmijärven Shotokan)  
   
  KUMITE +68kg
  Maria Korpela (Sportskarate.fi)
   
  KUMITE -68kg
  Sonja Voutilainen (Budokwai Karate Turku)  
  Melina Leino (Renshin-kan)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -61kg
  Janika Viitaharju (Kenshi-Kai Finland)
  Nina Uusi-Esko (Tapanilan Erä)
   
  KUMITE -55kg
   
  KUMITE JOUKKUE
  Budokwai (Hyvönen/Voutilainen/Uusi-Esko)

 

MIEHET
KATA KUMITE avoin
Pierre Le Pailleur (SEITOKAI Finland) Lalli Nurmi (Renshin-Kan)
Teo Lappalainen (Tapanilan Erä) Aaro Tuominen (Sportskarate.fi)
Jani Korpelainen (Outokummun Karateseura) Jani Karkkulainen (Sportskarate.fi)
Alex Lund (Forssan-Tammelan Jundokan) Niko Mantere (Hämeenlinna Karateseura)
   
  KUMITE +84kg
  Lalli Nurmi (Renshin-Kan)
  Mauricio Laakso  (JKA Tampere)
   
KATA JOUKKUE KUMITE -84kg
  Niko Mantere (Hämeenlinna Karateseura)
  Arttu Venäläinen (Imatran Kusanku)
  Aaro Tuominen (Sportskarate.fi)
   
  KUMITE -75kg
  Jeffrey Vink (SEITOKAI Finland)
  Pierre Le Pailleur (SEITOKAI Finland)
  Francesco de Lorenzo (Vantaan Budo-kai)
   
  KUMITE -67kg
  Nuutti Vuori (Ylöjärven Shotokan)
  Jani Karkkulainen (Sportskarate.fi)
   
  KUMITE -60kg
  Alexandru Mavlea (SEITOKAI Finland) 
  Miska Salonen (Ylöjärven Shotokan) 
   
  KUMITE JOUKKUE